Átadták a szigetvári honvédelmi sportközpontot, amerre – többek között – a vívás, a sportlövészet, a küzdősportok és a technikai sportok iránt érdeklődőket várják.
A – hasonló építmények sorában negyedékként elkészült – létesítmény ünnepélyes átadásán Korom Renáta, a Honvédelmi Minisztérium jogi és igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkára visszaidézte: a kormány 2017-ben döntött honvédelmi sportközpontok megépítéséről, előző évtől mindazonáltal három ilyen létesítményt osztottak ki.
Közölte: a komplexumokkal „a magyar fiatalok hazafias és honvédelmi nevelésének bástyáit” szeretnék létrehozni az állam minden térségében, egyben releváns társadalmi szerepvállalást is szolgálnak a létesítmények, azok a magyar fiatalok hazafias és honvédelmi nevelésének bástyái, továbbá társadalmi és sportcélokat szolgálnak.
Kiemelte: a létesítmények segédkezésével az állam eltérő részein elérhető közelségbe kerül a honvédelem ügye, mindent összevetve az önkéntes tartalékos rendszer megerősödését is várják a sportközpontok megnyitásától.
Simicskó István, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke, a KDNP parlamenti frakcióvezetője azt mondta: a honvédelmi sportközpontok a magyar fiatalok védelmi képességét erősítik és ehhez adnak optimális kereteket.
Közölte, távlati cél, hogy miután minden megyében megépültek a létesítmények, épüljenek hasonlók minden járásban is, mivelhogy a házak a mozogni vágyók szolgálata mellett a magyar haderőt is szolgálják.
Azt mondta, hogy a sportközpontokban a „fiatalok megélhetik a haza védelmének nemzeti ügyét”, azok hozzájárulásával motivációt kaphatnak a haza szolgálatához és a helyszíneken akár útmutatásban is részesülhetnek ahhoz, miként lehet eligazodni a mai világban uralkodó káoszban.
Nyomatékosította, a nemzeti ellenállóképesség fejlesztését szolgálják a sportközpontok és az, hogy a korábbiakban új alapokra helyezték a tartalékos rendszert, sőt még kadétprogramot indítottak.
Nagy Csaba, a térség fideszes országgyűlési küldötte azt mondta: nagy szükség van a szigetvárihoz hasonló központok építésére, mert azokkal a haderő utánpótlásának biztosítását lehet támogatni, ez ugyanakkor – fűzte hozzá – a mai migránsválsággal és háborúval terhelt világban különösen lényeges. Reményét fejezte ki az iránt is, hogy a sportkomplexum a térség sportoló tehetségeinek felfedezését is szolgálja ezután.
A sajtó képviselőihez eljuttatott sajtóanyag alapján a település közösségi tereként is funkcionáló, csaknem 860 millió forintos beruházással létrejött, egyszerre csaknem száz ember befogadására alkalmas, több mint ezer négyzetméter alapterületű sportlétesítményében tíz sportág – például a vívás, a sportlövészet, a küzdősportok és a technikai sportok – elsajátítására és gyakorlására nyílik esély.
Az épületegyüttes legnagyobb eleme a nyitott, lövedékfogó keretekkel és fallal határolt lőudvar. A ház földszintjén kapott helyet egy küzdőtér és a kiszolgáló egységek, amíg az emeleten egy oktatóterem és a gépház látható.
Az intézmények társadalmi céljairól azt írták: a házak a rendszeres testmozgás népszerűsítése, a honvédelmi szempontból hasznosítható tudás önkéntes alapon, szakszerű, rendezett keretek közt történő megszerzése érdekében létesültek és ugyancsak képesek a honvédelmi nevelést, a sportversenyeket, a családi programokat és másfajta rendezvényeket is kiszolgálni.
A szigetvári előtt múlt évben Újfehértón, idén Baján, ezenkívül Balassagyarmaton osztottak ki hasonló létesítményt, rövid időn belül mindazonáltal Szarvason lesz sportközpont avatás.
mti