A kókuszrost felhasználásának rengeteg területe létezik. Készítenek belőle kötelet, kókuszmatracot, szőnyeget és még sok minden mást. Vannak olyan cégek, melyek kimondottan a kókuszrost köré építik fel termékeiket.
Az alváskultúrától elrugaszkodva, kerti munkálatokhoz is kitűnően alkalmas a kókuszrost. Ezen a területen is több fajta, előkészített kókuszrost terméket találhatunk termőföld készítésére. Eddig leginkább a tőzeget használtuk víztartó rétegek kialakítására kertjeinkben, azonban környezetvédelmi okok miatt más alternatívát találtak, a kókuszrostot. A rengeteg kókuszfelhasználó ipar folyamatosan termeli a kókuszháncsot, mint termelési mellékterméket, így a termőföld készítéshez kiváló kókuszrost folyamatosan elérhető és nem kell a természetet megbolygatni érte. Másik nagy előnye a tőzeggel szemben, hogy egész évben termelődik, a folyamatos kókusztermelésnek köszönhetően.
A kókuszrost termékeknek széles palettája van, ilyenek például a kókuszpaplanok, amelyek az egyik legideálisabb közeget biztosítják növények gyökerezéshez, és kánikula idején a jelentős vízigényt is kiválóan megoldhatjuk velük, ugyanis nagyon jó víztartó képességgel rendelkeznek. A kókuszpaplan használatával műtrágya felhasználást takaríthatunk meg.
Kertészetek és kertépítők kedvelt terméke a kókuszrost tégla, mellyel könnyedén megoldható a vödrös termesztés, de a téglákat kertünk növényeinek táptalajába is könnyen bedolgozhatjuk, megfelelő mennyiséget felhasználva belőle. Az így kapott termőföld tökéletes tápanyagot biztosít növényeinknek, és ne felejtsük el, hogy természetes összetevőkből készül. A tégla nagyobb kivitele a kókuszrost bála, melyet nagyobb területek termőfölddé tételéhez, nagy mennyiségű virágföld gyártáshoz használhatunk gazdaságosan.
A kókuszrost egyre nagyobb teret hódít, ami egyáltalán nem probléma, ha ezzel hozzájárul környezetünk egészségesebbé tételéhez, és a föld természeti javításához.